O co chodzi z tym wzorami przemysłowymi? Monografia pt „Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego” – udana próba wyjaśnienia tematu.

Zawsze brakowało publikacji, która w sposób syntetyczny i przystępny zarazem poruszałaby problematykę wzorów przemysłowych. Monografia Dr Joanny Buchalskiej – pracownika Katedry Własności Intelektualnej w Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie oraz asystentki Sędziego w Sądzie Najwyższym całkowicie wypełnia lukę.

Rola wzorów przemysłowych wzrasta od kliku lat nieprzerwanie, a przyczyniły się do to regulacje dotyczące wzorów wspólnotowych, które umożliwiają ochronę designu na terenie całej Unii Europejskiej.

Ja swojej praktyce zawodowej także widzę zwiększone zainteresowanie tymi przedmiotami własności przemysłowej, bowiem tak jak określono w analizowanej publikacji:

Budowanie przewagi konkurencyjnej w trudnych gospodarczo czasach nie jest proste. Z pewnością ważnym czynnikiem, który może podnieść konkurencyjność towarów, a tym samym przyczynić się do sukcesu rynkowego firmy, może być atrakcyjne wzornictwo.

Klienci, którzy zgłaszają się do mojej Kancelarii poszukują szybkiej, taniej i skutecznej ochrony swoich wytworów. Krajowy wzór przemysłowy i wzór wspólnotowy to strzał w 10!

Monografia pt „Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego” jest skierowana do praktyków z zakresu prawa własności przemysłowej, zwłaszcza rzeczników patentowych, jednakże z całą pewnością powinni zainteresować się nią także przedsiębiorcy mający do czynienia w swojej codziennej działalności zawodowej z zagadnieniami związanymi z wzorami przemysłowymi.

Sądzę ponadto, że warto aby taką publikacją zainteresowały się także działy marketingu dużych i średnich spółek, bowiem na jej podstawie można śmiało uporządkować proces zarządzania własnością przemysłową w przedsiębiorstwach.

JBuchalska-wzór

 

Serdecznie polecam.

J. Buchalska, Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego, LexisNexis, Warszawa 2013.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: