Wczoraj, tj w dniu 15 marca miałem okazję prowadzić zajęcia na Podyplomowych Studiach Prawa Nowych Technologii Polskiej Akademii Nauk w temacie:
„Patentowanie, patent i wzór użytkowy”.
4-godzinne interaktywne zajęcia poświęcone były wybranym zagadnieniom prawa własności przemysłowej.
Patenty, wzory użytkowe to „elementy współgrające” z nowymi technologiami, dlatego zajęcia te były dobrym uzupełnieniem programu.
Nasunęły mi się 3 wnioski odnośnie edukacji w temacie patentów i wzorów użytkowych:
1. Warto jest organizować tego typu spotkania, szkolenia i warsztaty, bo mimo rozlicznych informacji w Internecie jest ciągły „głód wiedzy” w tej materii.
2. Zajęcia należy prowadzić w formie okraszonej przykładami z zawodowego życia interakcji prowadzący – słuchacze, a nie sztywnego wykładu.
3. W szerzeniu tego typu wiedzy należy angażować coraz większą liczbę instytucji, agencji i innych podmiotów prywatnych i państwowych.
A słuchaczom dziękuję za miłą atmosferę oraz rzeczowe pytania i aktywny udział 🙂
No wlasnie. Tego przedmiotu czyli prawa wlasnosci przemyslowej nie bylo nawet na studiach prawniczych. Efekt jest taki, ze niewile osob o tym cos wie. Dla wiekszosci jest patent to jrst zeglarski.
Zgadza się, ale fakt jest faktem, że coraz więcej osób interesuje się patentami, kreowaniem swoich pomysłów, znakami towarowymi, wzorami i innymi.Dlatego lubię szkolić 🙂