Pomysł na patent

Dzisiaj z cyklu POMYSŁ NA PATENT przedstawię Ci taki to oto opatentowany wynalazek:

Bez tytułu

No i pewnie zastanawiasz się co to jest?

?

 

 

Oto odpowiedź (opublikowany skrót opisu wynalazku):

Przedmiotem wynalazku jest myjka mająca zastosowanie do mycia ciała, powierzchni użytkowych jak ścian, mebli, podłóg i drzwi. Myjka w postaci przestrzennego, kształtowego obiektu do przesuwania po powierzchni mytej, charakteryzuje się tym, że stanowią ją wzajemnie ze sobą trwale połączone warstwy (1) spienionego polipropylenu i/lub spienionego polietylenu i/lub spienionego polistyrenu

Dodam, że Urząd Patentowy przyznał patent na ten wynalazek i to rozwiązanie chronione byłoby do dziś, gdyby uprawniony zapłacił w terminie wymaganą opłatę.

To tak w odniesieniu do mojego poprzedniego wpisu o rewolucyjności patentu…

 

6 Komentarze

 1. Zastanawiający przykład patentu! Ciekawe czy jego właściciel skorzystałby z prawa dochodzenia swoich praw względem innych producentó gąbek 🙂

  • Witam, sadzę że na pewno skorzystałby ze swojego prawa. To własnie jest istota patentu, czyli prawa wyłącznego. Często niestety przedsiębiorcy nie sprawdzają czy wprowadzając na rynek dany produkt naruszą czyjeś prawa. Tymczasem istnieje taka możliwość sprawdzenia przez specjalistyczne badanie.

  • Witam, powiem Panu, że sam niekiedy jestem zaskoczony jak innowacyjne są pomysły. Nie są to epokowe rozwiązania, ale usprawniające, to co obecnie już funkcjonuje. Sztuka polega na tym, aby pomysł przelać na papier, a potem opisać jako wynalazek lub wzór użytkowy i zgłosić. Niestety z doświadczenia wiem, ze wiele interesujących pomysłów nie widziało światła dziennego, a szkoda… Powszechne jest mniemanie o wysokich kosztach. Tymczasem korzyści mogą być ogromne. Dlatego warto.

 2. Hello outstanding website! Does running a blog
  such as this take a large amount of work? I have virtually no understanding of computer
  programming but I had been hoping to start my own blog in the near
  future. Anyways, should you have any ideas or tips for new blog owners please share.

  I know this is off topic however I just wanted to ask.
  Appreciate it!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.