Slogan jako znak towarowy? Niezły pomysł!

Slogan reklamowy to hasło (najczęściej – pewna sekwencja słów), które stanowi esencję (motyw przewodni) kampanii, promującej określony produkt (lub usługę). Slogan w swej konstrukcji powinien szybko trafiać do świadomości konsumentów. Dlatego też wiele sloganów opiera się na pewnej grze słów. Przykładów jest wiele: Carlsberg. Probably the best beer in the world, Prawie robi wielką różnicę, Just do it, L’Oreal. Ponieważ jestem tego warta.

Slogan reklamowy można zarejestrować w Polsce jako znak towarowy, pod warunkiem że nie jest opisowy w stosunku do towarów, które ma oznaczać. Przykładowo trudno wyobrazić sobie, aby producent wazonów uzyskał prawo ochronne do znaku towarowego: Najpiękniejsze wazony do kwiatów! lub moja skromna osoba prawo do hasła: Marcin Krzysztof Barycki – najlepszy rzecznik patentowy w Polsce! 🙂

Koncepcja zgłaszania sloganów do Urzędu Patentowego R.P. jako znaków towarowych jest warta uwagi, bowiem uzyskanie prawa ochronnego na takie właśnie oznaczenia zapewnia przedsiębiorcy silną ochronę jego sloganu (podobną do prawa własności). Ponadto, mając taki znak towarowy przedsiębiorca może sprawniej ścigać konkurentów, którzy pasożytniczo wykorzystują jego pomysłowe hasło.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.