Wzór użytkowy, czyli jak ułatwić sobie życie. Słów kilka dla palaczy elektronicznych papierosów

Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy uważa się za rozwiązanie użyteczne, jeżeli pozwala ono na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów.

Aby określony przedmiot został uznany za wzór użytkowy, musi charakteryzować się użytecznością techniczną, tj. cechami, które pozwalają na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów, a co za tym idzie rozwiązania bezużyteczne, np o charakterze jedynie estetycznym nie będą wzorami użytkowymi.

A oto bardzo dobry przykład rozwiązania charakteryzującego się użytecznością techniczną, które usprawnia życie pewnego kręgu osób jakim są palacze elektronicznych papierosów, eliminując problemy występujące podczas użytkowania e-papierosów.

Zasada działania

Powszechnie znane są elektroniczne papierosy, zwane także e-papierosami, które w przeciwieństwie do zwykłych papierosów są urządzeniem wielokrotnego użytku, a co za tym idzie wymagają znajomości odpowiedniej obsługi, w tym znajomości czyszczenia.

Podstawowa zasada działania e-papierosa to podgrzanie płynu, zazwyczaj zawierającego nikotynę do temperatury, w której przechodzi on w stan lotny i może być wdychany.

Sam proces palenia  e-papierosa przez użytkownika polega na inhalacji parą, podczas której jej część pozostaje w ustniku, a następnie skrapla się do postaci płynu.

Problemy występujące podczas użytkowania

Podczas inhalacji powstały w wyniku skroplenia pary płyn dostaje się do ust, powodując tym samym powstanie ubocznego efektu w postaci nieprzyjemnego smaku, który obniża walory elektronicznego papierosa.

W celu usunięcia płynu należy rozłożyć elektroniczny papieros i przedmuchać poszczególnego jego części, aż do usunięcia płynu lub odkręcić atomizer od baterii, rozdzielić pojemnik od atomizera, obrócić atomizer do pozycji pionowej i odczekać około pięciu minut, aż do ścieknięcia płynu.

Usuwanie płynu często nie jest do końca skuteczne, bowiem część płynu nadal pozostaje w elektronicznym papierosie, a ponadto wymaga czasu i miejsca na rozłożenie poszczególnych elementów urządzenia, co w przypadku podróży jest czynnością trudną do wykonania.

Użyteczność techniczna wzoru użytkowego i eliminacja problemów

Celem wzoru użytkowego było opracowanie przyrządu, który skuteczniej i szybciej niż tradycyjne metody usunie zbędny płyn z elektronicznego papierosa, a zwłaszcza pozwoli na wykonywanie tej czynności bez konieczności rozłożenia poszczególnych elementów urządzenia.

Przyrząd do czyszczenia elektronicznego papierosa złożony z połączonych ze sobą elementów charakteryzuje się tym, że składa się z trzonu, połączonego z rdzeniem oraz częścią czyszczącą.

W celu użycia przyrządu do czyszczenia elektronicznego papierosa trzymając za trzon należy wprowadzić część czyszczącą z rdzeniem do otworu ustnika elektronicznego papierosa.

Zbędny płyn zostanie w ten sposób usunięty z ustnika, a tym samym elektroniczny papieros zostaje oczyszczony.

Zastrzeżenie ochronne czyli główna idea wzoru użytkowego

Przyrząd do czyszczenia elektronicznego papierosa złożony z połączonych ze sobą elementów, znamienny tym, że składa się z trzonu (1), połączonego z rdzeniem (2) oraz częścią czyszczącą (3).

Przedmiot wzoru użytkowego ujęty został na rysunku

cabaj

Wszystkich zainteresowanych wzorem zapraszamy do kontaktu.

Author: Marcin Barycki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.