Wzór użytkowy, czyli jak ułatwić sobie życie. Słów kilka dla palaczy elektronicznych papierosów

Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy lub zestawienia przedmiotu o trwałej postaci. Wzór użytkowy uważa się za rozwiązanie użyteczne, jeżeli pozwala ono na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów.

Aby określony przedmiot został uznany za wzór użytkowy, musi charakteryzować się użytecznością techniczną, tj. cechami, które pozwalają na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów, a co za tym idzie rozwiązania bezużyteczne, np o charakterze jedynie estetycznym nie będą wzorami użytkowymi.

A oto bardzo dobry przykład rozwiązania charakteryzującego się użytecznością techniczną, które usprawnia życie pewnego kręgu osób jakim są palacze elektronicznych papierosów, eliminując problemy występujące podczas użytkowania e-papierosów.

Zasada działania

Powszechnie znane są elektroniczne papierosy, zwane także e-papierosami, które w przeciwieństwie do zwykłych papierosów są urządzeniem wielokrotnego użytku, a co za tym idzie wymagają znajomości odpowiedniej obsługi, w tym znajomości czyszczenia.

Podstawowa zasada działania e-papierosa to podgrzanie płynu, zazwyczaj zawierającego nikotynę do temperatury, w której przechodzi on w stan lotny i może być wdychany.

Sam proces palenia  e-papierosa przez użytkownika polega na inhalacji parą, podczas której jej część pozostaje w ustniku, a następnie skrapla się do postaci płynu.

Problemy występujące podczas użytkowania

Podczas inhalacji powstały w wyniku skroplenia pary płyn dostaje się do ust, powodując tym samym powstanie ubocznego efektu w postaci nieprzyjemnego smaku, który obniża walory elektronicznego papierosa.

W celu usunięcia płynu należy rozłożyć elektroniczny papieros i przedmuchać poszczególnego jego części, aż do usunięcia płynu lub odkręcić atomizer od baterii, rozdzielić pojemnik od atomizera, obrócić atomizer do pozycji pionowej i odczekać około pięciu minut, aż do ścieknięcia płynu.

Usuwanie płynu często nie jest do końca skuteczne, bowiem część płynu nadal pozostaje w elektronicznym papierosie, a ponadto wymaga czasu i miejsca na rozłożenie poszczególnych elementów urządzenia, co w przypadku podróży jest czynnością trudną do wykonania.

Użyteczność techniczna wzoru użytkowego i eliminacja problemów

Celem wzoru użytkowego było opracowanie przyrządu, który skuteczniej i szybciej niż tradycyjne metody usunie zbędny płyn z elektronicznego papierosa, a zwłaszcza pozwoli na wykonywanie tej czynności bez konieczności rozłożenia poszczególnych elementów urządzenia.

Przyrząd do czyszczenia elektronicznego papierosa złożony z połączonych ze sobą elementów charakteryzuje się tym, że składa się z trzonu, połączonego z rdzeniem oraz częścią czyszczącą.

W celu użycia przyrządu do czyszczenia elektronicznego papierosa trzymając za trzon należy wprowadzić część czyszczącą z rdzeniem do otworu ustnika elektronicznego papierosa.

Zbędny płyn zostanie w ten sposób usunięty z ustnika, a tym samym elektroniczny papieros zostaje oczyszczony.

Zastrzeżenie ochronne czyli główna idea wzoru użytkowego

Przyrząd do czyszczenia elektronicznego papierosa złożony z połączonych ze sobą elementów, znamienny tym, że składa się z trzonu (1), połączonego z rdzeniem (2) oraz częścią czyszczącą (3).

Przedmiot wzoru użytkowego ujęty został na rysunku

cabaj

Wszystkich zainteresowanych wzorem zapraszamy do kontaktu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.