Kreatywność a patentowanie pomysłu.

Definicja kreatywności

Nie jest jednolita, jednakże można sprowadzić ją do kilku określeń. Internetowy słownik języka polskiego Wydawnictwa Naukowego PWN podaje, że słowo kreować oznacza: powodować powstanie czegoś, zwłaszcza dzieła sztuki, tworzyć kreację aktorską, tworzyć czyjś wizerunek, proponować lub powoływać kogoś na jakieś stanowisko oraz przypisywać czemuś realny byt.

Niewątpliwie określenie kreować w odniesieniu do rzeczywistości to powodować powstanie czegoś, dodałbym nawet, że powodować powstanie czegoś nowego lub inaczej: wpływać na rzeczywistość.

Kreatywność a patentowanie pomysłu.

W aspekcie patentowania słowo kreować nabiera szczególnego znaczenia, bowiem wiąże się ono z pomysłem, który odpowiednio opisany, zdefiniowany i przeprowadzony przed Urzędem Patentowym RP może stać się źródłem niespodziewanych dochodów dla przedsiębiorcy.

W swojej praktyce zawodowej trafiam na wiele pomysłów dotyczących wielu dziedzin życia gospodarcze. Część z tych pomysłów jest na pograniczu pewnej abstrakcji i zastosowanie ich np. w przemyśle albo w rolnictwie jest raczej w sferze pobożnych życzeń. Inne natomiast prezentują już takie walory, że rozpoczęcie procedury zgłoszeniowej w Urzędzie Patentowym RP powinno być tylko kwestią czasu.

Tymczasem…

Niestety, ale tak jak pisałem wcześniej, w większości przypadków kończy się tylko na samym pomyśle patentowania, bez podejmowania działań przed Urzędem Patentowym RP. Już po pierwszym sprawdzeniu informacji przedsiębiorca stwierdza, że jest to zadanie przekraczające jego możliwości, bowiem w literaturze przedmiotu i gąszczu stron internetowych jest wiele niespójnych informacji.

Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy, gdyż brak jest odpowiedniej edukacji w tym temacie, a dostępne publikacje, zwłaszcza w internecie nie zawsze spełniają rolę poradnikową.

Na pewno najbliższe ideałowi edukacyjnemu są publikacje autorstwa pracowników Urzędu Patentowego RP.

Dlatego warto do nich sięgnąć.

Lektura poniższej publikacji: Poradnik wynalazcy to dobry początek dla wszystkich kreujących rzeczywistośc. Polecam.

poradnik2_2009

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.